Welcome to Ziarul Mara   Click to listen highlighted text! Welcome to Ziarul Mara

Teleormănenii Ion și Nicoleta Mitroi, expoziție la Palatul Parlamentului

La Palatul Parlamentului, în sala „Constantin Brâncuși”, a avut loc miercuri, 5 noiembrie 2025, vernisajul expoziției „Escape into the Landscape”, prezentată de jurnalista și criticul de artă Mimi Necula.

Astfel, publicul este invitat să admire lucrările semnate de Mihai-Marin Cârstea, Dorin Apreutesei și de teleormănenii Ion și Nicoleta Mitroi.

Expoziția este o frumoasă întâlnire între pictură, sculptură și ceramică, care invită privitorul la reflecție și la evadare în peisajul interior al artei.

Vizitatorii sunt așteptați până la sfârșitul lunii noiembrie, zilnic între orele 9:00 și 17:00.

Cornelia RĂDULESCU

Despre autor

Click to listen highlighted text!