Sporting Roșiori nu se regăsește, Turnu încă mai speră la promovare

Etapă extrem de bună pentru Sporting Turnu Măgurele. Echipa turneană a câștigat meciul cu Dinicu Golescu pe care i-a egalat în clasament. Ambele echipe au 42 de puncte. În ciuda ocaziilor puține și a unui joc tactic foarte bun de ambele părți, meciul a fost unul palpitant. Cei din Câmpulung au rămas în 10 încă din prima repriză. Cu un om în plus pe teren, cei din

Turnu au tot presat, dar până la pauză tabela de marcaj a rămas neschimbată. Primul gol a venit abia în minutul 58 prin Pârvu. 15 minute mai târziu, Adi Popa a majorat scorul la 2-0 pentru turneni. Cu un om în plus pe teren și 2 goluri avans, cei din Turnu s-au relaxat, iar în minutul 78 Sălcianu trimite mingea în proprie poartă, iar cei de pe banca turnenilor încep să tremure și să se agite. Din fericire apărarea și-a făcut treaba până la final, iar Turnu s-a impus cu 2-1.

Cealaltă echipă teleormăneană care activează în Liga a 3-a, Sporting Roșiori a pierdut cu 2-0 partida disputată împotriva celor de la Atletic Bradu.

În campionatul județean, FCM Alexandria a câștigat lejer partida desfășurată pe propriul teren împotriva celor de la Astra Plosca și astfel a devenit campioană județeană.

• CS Afumati – AFC Harman 3-0
  • FC Voluntari II – Inter Olt Slatina 3-0. Inter Olt s-a retras din competiţie în această iarnă şi pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Liga a 4-a

• Viaţa Nouă Olteni – Spicpo Poroschia 3-0. Spicpo Poroschia s-a retras din competiţie în această iarnă şi pierde meciurile rămase la „masa verde”.
  • Voinţa Saelele – Metalul Peretu 1-2 (Voicu min. 70 din penalti / Burcea min. 10, 85).
  • Unirea Petrolul Videle – CS Nanov 3-0 (Raportaru min. 9, Zamfir min. 49, Pistol min. 86).
  • Dunărea Zimnicea – Unirea Brânceni 1-3 (Enciu min. 70 / Paun min. 71, Clement min. 80, Slobozeanu min. 55).
  • Unirea Ţigăneşti – Seaca 6-4 (Paun min. 10, 50, Nitu min. 60, 70, Campeanu min. 75, Calciu min. 87 / Scurtu min. 25, Latu min. 35, Scoret min. 55, Mititelu min. 91).
  • Atletic Orbeasca – Metalul Frăsinet 3-0 (oaspeţii s-au retras din campionat).
  • FCM Alexandria – Astra Plosca 5-0 (Descultu min. 9, Parjolea min. 11, Barbalata min. 22, Mandru min. 75, Alex Olteanu min. 88).
  • Avântul Bragadiru – Rapid Buzescu 0-1 (Vasile min. 60).