Liga a V-a de fotbal judeţean se reia pe 9 martie

”Campioana” ligii a V-a de fotbal judeţean, seria 1 se va decide abia în etapa a 18-a. Ocupantele primelor două poziţii la finalul turului, CS Vîrtoape şi AS Recolta Sfinţeşti se vor lupta pentru prima poziţie în clasament.
Derby-ul va avea loc pe terenul celor de la Vîrtoape. Gazdele sunt favoriţi în câştigarea partidei şi asta nu doar datorită clasării pe prima poziţie a clasamentului la finalul turului la o diferenţă de 5 puncte în faţa celor de la Sfinţeşti, dar şi datorită meciului foarte bun făcut în tur pe terenul din Sfinţeşti, acolo unde au reuşit să termine la egalitate, scor 1 la 1.
Fotbalul din Liga a V-a judeţean se reia pe data de 9 martie şi se încheie de ziua Copilului, pe 1 iunie.
C. DUMITRACHE
Program Retur / Liga a-V-a Seria 1
Etapa XIV – 09.03.2014
AS Viitorul Butesti – AS Recolta Sfintesti
AS Viitorul Blejesti – AS Real Beuca
AS Morometii Silistea Gumesti – AS Petrolul Poeni
AS Inter Galateni – AS Tineretul Silistea
CS Virtoape – AS Atletic Orbeasca
CS Maldaeni – Sta
CS Flacara Calinesti – AS Atletico Sirbeni

Etapa XV – 16.03.2014
AS Recolta Sfintesti – AS Viitorul Blejesti
AS Real Beuca – AS Morometii Silistea Gumesti
AS Petrolul Poeni – AS Inter Galateni
AS Tineretul Silistea – CS Virtoape
AS Atletic Orbeasca – Sta
CS Maldaeni – CS Flacara Calinesti
AS Atletico Sirbeni – AS Viitorul Butesti

Etapa XVI – 23.03.2014
AS Viitorul Butesti – AS Viitorul Blejesti
AS Morometii Silistea Gumesti – AS Recolta Sfintesti
AS Inter Galateni – AS Real Beuca
CS Virtoape – AS Petrolul Poeni
AS Tineretul Silistea – Sta
CS Flacara Calinesti – AS Atletic Orbeasca
AS Atletico Sirbeni – CS Maldaeni

Etapa XVII – 30.03.2014
AS Viitorul Blejesti – AS Morometii Silistea Gumesti
AS Recolta Sfintesti – AS Inter Galateni
AS Real Beuca – CS Virtoape
AS Petrolul Poeni – Sta
AS Tineretul Silistea – CS Flacara Calinesti
AS Atletic Orbeasca – AS Atletico Sirbeni
CS Maldaeni – AS Viitorul Butesti

Etapa XVIII – 06.04.2014
AS Viitorul Butesti – AS Morometii Silistea Gumesti
AS Inter Galateni – AS Viitorul Blejesti
CS Virtoape – AS Recolta Sfintesti
AS Real Beuca – Sta
CS Flacara Calinesti – AS Petrolul Poeni
AS Atletico Sirbeni – AS Tineretul Silistea
CS Maldaeni – AS Atletic Orbeasca

Etapa XIX – 13.04.2014
AS Morometii Silistea Gumesti – AS Inter Galateni
AS Viitorul Blejesti – CS Virtoape
AS Recolta Sfintesti – Sta
AS Real Beuca – CS Flacara Calinesti
AS Petrolul Poeni – AS Atletico Sirbeni
AS Tineretul Silistea – CS Maldaeni
AS Atletic Orbeasca – AS Viitorul Butesti

Etapa XX – 19.04.2014 (Simbata Pastelui)
AS Inter Galateni – AS Viitorul Butesti
CS Virtoape – AS Morometii Silistea Gumesti
AS Viitorul Blejesti – Sta
CS Flacara Calinesti – AS Recolta Sfintesti
AS Atletico Sirbeni – AS Real Beuca
CS Maldaeni – AS Petrolul Poeni
AS Atletic Orbeasca – AS Tineretul Silistea

Etapa XXI – 27.04.2014
AS Inter Galateni – CS Virtoape
AS Morometii Silistea Gumesti – Sta
AS Viitorul Blejesti – CS Flacara Calinesti
AS Recolta Sfintesti – AS Atletico Sirbeni
AS Real Beuca – CS Maldaeni
AS Petrolul Poeni – AS Atletic Orbeasca
AS Viitorul Butesti – AS Tineretul Silistea

Etapa XXII – 04.05.2014
CS Virtoape – AS Viitorul Butesti
AS Inter Galateni – Sta
CS Flacara Calinesti – AS Morometii Silistea Gumesti
AS Atletico Sirbeni – AS Viitorul Blejesti
CS Maldaeni – AS Recolta Sfintesti
AS Atletic Orbeasca – AS Real Beuca
AS Tineretul Silistea – AS Petrolul Poeni

Etapa XXIII – 11.05.2014
CS Virtoape – Sta
AS Inter Galateni – CS Flacara Calinesti
AS Morometii Silistea Gumesti – AS Atletico Sirbeni
AS Viitorul Blejesti – CS Maldaeni
AS Recolta Sfintesti – AS Atletic Orbeasca
AS Real Beuca – AS Tineretul Silistea
AS Viitorul Butesti – AS Petrolul Poeni

Etapa XXIV – 18.05.2014
AS Viitorul Butesti – Sta
CS Flacara Calinesti – CS Virtoape
AS Atletico Sirbeni – AS Inter Galateni
CS Maldaeni – AS Morometii Silistea Gumesti
AS Atletic Orbeasca – AS Viitorul Blejesti
AS Tineretul Silistea – AS Recolta Sfintesti
AS Petrolul Poeni – AS Real Beuca

Etapa XXV – 25.05.2014
CS Flacara Calinesti – Sta
CS Virtoape – AS Atletico Sirbeni
AS Inter Galateni – CS Maldaeni
AS Morometii Silistea Gumesti – AS Atletic Orbeasca
AS Viitorul Blejesti – AS Tineretul Silistea
AS Recolta Sfintesti – AS Petrolul Poeni
AS Viitorul Butesti – AS Real Beuca

Etapa XXVI –01.06.2014
CS Flacara Calinesti – AS Viitorul Butesti
AS Atletico Sirbeni – Sta
CS Maldaeni – CS Virtoape
AS Atletic Orbeasca – AS Inter Galateni
AS Tineretul Silistea – AS Morometii Silistea Gumesti
AS Petrolul Poeni – AS Viitorul Blejesti
AS Real Beuca – AS Recolta Sfintesti